Heinolan lukio

hallinto (koulun virallinen osoite) Laukkamäenkatu 14, 18100 Heinola

opetus: Ojakatu 1, 18100 Heinola
kotisivut: www.heinola.fi/heinolanlukio

Yhteystiedot

Rehtori Johannes Rinkinen
044 797 6869
johannes.rinkinen@heinola.fi
 
Koulusihteeri Aija Taavila
044 587 1480
aija.taavila@heinola.fi
 
Apulaisrehtori, lehtori Kalle Kytölä
044 797 7031
kalle.kytola@edu.heinola.fi
 
Vs. opinto-ohjaaja Satu Hytinkoski
044 797 7030
satu.hytinkoski@edu.heinola.fi
 
IT-asiat, lehtori Mikko Lehtonen
044 769 4202
mikko.lehtonen@edu.heinola.fi
 
Opettajat

etunimi.sukunimi@edu.heinola.fi
 
Liikunnan opettajat

Poikien liikunta
044 797 7041
petri.kaukanen@edu.heinola.fi

Tyttöjen liikunta
044 469 4227
outi.montonen@edu.heinola.fi
 
Vs. terveydenhoitaja Carina Kalliola
050 594 5578
carina.kalliola@heinola.fi
Tavattavissa ti ja to
Yhteydenotot puhelimitse tai Wilmalla
 
Kuraattori Raija Uuttu
050 330 5459
raija.uuttu@heinola.fi
Tavattavissa lukiolla ma
Yhteydenotot puhelimitse tai Wilmalla
 
Erityisopettaja Tarja Ahokas
044 769 2990
tarja.ahokas@heinola.fi
Tavattavissa ajanvarauksella
Yhteydenotot Wilmalla
 
Psykiatrinen sh Jaana Valtonen
044 769 4396
jaana.valtonen@heinola.fi
Tavattavissa ajanvarauksella
Yhteydenot Wilmalla
 
Koulupsykologi Anne Korvenoja
044 769 4395
anne.korvenoja@heinola.fi
Tavattavissa ajanvarauksella ke aamupäivisin
Yhteydenotot puhelimitse tai Wilmalla
 
Koulukeittiö (Lyseonmäki)
044 797 7049
lukio.keittio@heinola.fi
 
Siivous
044 797 8589
lukio.siistijat@heinola.fi
 
Huolto
Arto Hannula
(Lyseonmäki)
050 522 0322
arto.hannula@heinola.fi
 
Huoltopäivystys iltaisin ja
viikonloppuisin
044 797 6921