Heinolan lukio

hallinto (koulun virallinen osoite) Laukkamäenkatu 14, 18100 Heinola

opetus: Ojakatu 1, 18100 Heinola
kotisivut: www.heinola.fi/heinolanlukio

Yhteystiedot

Rehtori Johannes Rinkinen
044 797 6869
johannes.rinkinen@heinola.fi
 
Koulusihteeri Aija Taavila
044 587 1480
aija.taavila@heinola.fi
 
Apulaisrehtori, lehtori Kalle Kytölä
044 797 7031
kalle.kytola@edu.heinola.fi
 
Opinto-ohjaaja Arja Tuusjärvi-Eloranta
044 797 7030
arja.tuusjarvi-eloranta@edu.heinola.fi
 
IT-asiat, lehtori Mikko Lehtonen
044 769 4202
mikko.lehtonen@edu.heinola.fi
 
Opettajat

etunimi.sukunimi@edu.heinola.fi
 
Liikunnan opettajat

Poikien liikunta, Petri Kaukanen
044 797 7041
petri.kaukanen@edu.heinola.fi

Tyttöjen liikunta, Johanna Andersson
044 769 4131
johanna.andersson@edu.heinola.fi
 
Terveydenhoitaja Mira Taskinen
050 594 5578
mira.taskinen@heinola.fi

Kuraattori Raija Uuttu
050 330 5459
raija.uuttu@heinola.fi

Erityisopettaja Petra Ylönen
044 769 4115
petra.ylonen@edu.heinola.fi

Psykiatrinen sh Jaana Valtonen
044 769 4396
jaana.valtonen@heinola.fi
Tavattavissa ajanvarauksella
Yhteydenot Wilmalla
 
Koulupsykologi Anne Korvenoja
044 769 4395
anne.korvenoja@heinola.fi

Koulukeittiö (Lyseonmäki)
044 797 6833
eija.parviainen@heinola.fi
 
Siivous
044 797 8589
lukio.siistijat@heinola.fi
 
Huolto
Arto Hannula
(Lyseonmäki)
050 522 0322
arto.hannula@heinola.fi
 
Huoltopäivystys iltaisin ja
viikonloppuisin
044 797 6921