Koulun henkilökunta

OPETTAJAT lV 2019-2020

Andersson-Patrikainen Johanna, 2C, GSM 044 769 4213

Heino Eeva-Kaarina, 5C, GSM 044 769 3070

Häsä Heidi, 2T (Tommolan toimipiste), GSM 044 769 3048

Järvenpää Jaana, 1-2Kieku, GSM 044 797 7039

Järvinen Satu 1-2D, GSM 044 469 4280

Kainulainen Tarja, 2A, GSM 044 769 4379

Kamaja Jari, laaja-alainen erityisopettaja, GSM 044 797 6917, sijaisena Torppala Anu 1.10.-31.12.2019

Kantoluoto Esa, rehtori, GSM 050 595 8856

Karvo Tapio, 6B, GSM 044 769 4100

Kiukas Anne-Miia, 1-4D, 044 769 4201

Laakkonen Maria, 3B, GSM 044 769 3000

Laine Satu, 1A, GSM 044 769 3069

Lammi Riikka, englanti, GSM 044 769 2999

Laurikainen Ida, 3A, GSM 044 769 3004

Metso Veli-Matti, englanti, GSM 044 769 4195

Nikander Susan, käsityö, pehmeät materiaalit

Nurminen Galina, S2 ja ortodoksiuskonto, GSM 044 769 4377

Nykänen Vesa, 5A, GSM 044 769 3075

Ojala Minna, 3D, GSM 044 769 4306

Pakarinen Ari, käsityö, kovat materiaalit, GSM 044 769 4302

Parkkonen-Manninen Elina, 4D, GSM 044 769 3046

Peltola Piia-Pauliina, 2B, GSM 044 797 7038

Peltola Piritta, 1B, GSM 044 769 4376

Ropponen Jaana, 4A, GSM 044 769 4196

Rautakoski Malla, laaja-alainen erityisopettaja, GSM 044 769 4305

Rautiainen Reetta, apulaisrehtori, GSM 044 769 4377

Räihä Riikka, 5-6D, GSM 044 797 7035

Salonen Mari, TAO-B, GSM 044 769 3068

Savolainen Anja, TAO-A

Suntiola Kati, 3C, GSM 044 797 7037

Toivanen Janne, 6C, GSM 044 769 4301

Tähkänen Tuomo, 5B, GSM 044 769 4311

Uotinen Mervi, 1T (Tommolan toimipiste), GSM 044 769 2994

Vasarainen Kati, 4B, GSM 050 562 3224

Vuorimaa Heta, 4C, GSM 044 549 3233

Ylisiurua Kati, 6A, GSM 044 769 44380

sähköpostit: etunimi.sukunimi@edu.heinola.fi


Koulunkäyntiavustajat:

Bågman Jouko (5-6D)

Bruun Merle (TAO-B)

Heino Heidi (2 lk)

Isojunno Sari (3D)

Lahti Mia-Mari (1-2D)

Laisi Päivi (1 lk)

Laurikainen Tuula (3 lk)

Leino Harriet (1-2 lk, IP, Tommola)

Mattila Sanna (5 lk)

Meriläinen Mervi (1-2Kieku, IP)

Nurminen Sari (4D)

Pennanen Pauliina (5-6D)

Puolakka Marko (1-2 lk, IP, Tommola)

Pystynen Katja (TAO-A)

Rainio Iiris (1-4D)

Salo Alexandra (6B)

Voutilainen Marjut (5-6D)